Každou středu od 18:00 hodin 

Pavlem Šimkem, kazatelem církve adventistů sedmého dne, 

pravidelný audiovizuální cyklus přednášek a besed na téma: 

"Jak chápat bibli, co je to víra, jak rozpoznat pravdu mezi mýty 

a mnoho dalších biblických témat ".

O konání této hodiny je lepší se předem informovat.
 

Současná expozice obrazů je od malířky Lenky Husárikové

O obrazy Lenky Husárikové začal být ve výtvarném prostoru velký zájem, a to nejen v ČR, ale také i v Evropě.  Poslední tvorba malířky je hlavně zaměřená na výtvarnou techniku čínských a japonských tradic Tangram a Origami, které se v současné době staly již kulturním světovým dědictvím a budou v Karlových Varech poprvé vystaveny. 

 
Pondělí 6. června od 19. 00 hodin

Koncert bluegrass kapely Bluetet Bluegrass Band

Hudební styl této kapely vychází ze skladeb Bill Monroe a dalších významných hudebníků tohoto žánru. Jde o akustickou hudbu, hranou především na strunné nástroje: Basa, kytara, banjo, mandolína, dobro, housle... Charakteristický je vícehlasý zpěv.

vstupné 150 Kč


16. 6. od 19. 00 hod. 

Koncert moderní trampské kapely Poslední vagon.

Bude to večer plný romantických písniček a vyprávění.

Bývaly to krásné časy, kdy se po našich kolejích proháněly vlaky, a s nejnutnější bagáží vyráželi trampové někam do přírody. Všichni, kteří měli spolu cestu, si tak mohli být jisti, že se potkají v  posledním vagonu. A odtud se pak linuly tóny kytar se zpěvem a smíchem. Právě vandry s tornou na zádech, táboření v lesích a na březích řek, praskot ohňů, setkávání s kamarády, hraní, zpívání a cestování v poslední vagonu, jsou logickým krokem k vysvětlení názvu této kapely.vstupné 150 Kč


Čtvrtek 30. června od 19. 00 hodin skupina Eldar

Koncert netradiční folkové hudby.

Eldar
Hraje balady z českých zemí, severní i západní Evropy. Přináší původní české překlady švédských, dánských či bretonských písní. Jednoduchá folková úprava, v níž vynikne text a která se dá provozovat i při domácím hraní, najdete-li doma nějakou tu kytaru, flétnu, buben a violoncello; případně starší severské nástroje - tagelharpu nebo lyru.

vstupné 150 Kč 


Čtvrtek 14. července od 18. 00 hodin

Přednáška - prehistorické malby v Tassili v Alžírsku

Libuše Addarová
Auteure du Projet de la collaboration culturelle tchéco-franco-berbere - CC-TFB
Membre d´honneur de l´Assemblée Mondiale Amazighe - AMA 

Francouzský etnograf, spisovatel a cestovatel Henri Lhote objevil v roce 1933 prehistorické skalní malby zvěře na Sahaře v oblasti Tassili n'Ajjer, které se nachází v regionu Illizi, 2400 km jižně od hlavního města Alžíru. Součástí je Séfar, největší troglodytské město na světě (od roku 1982 je na seznamu světového dědictví UNESCO). Jsou tam vyobrazeni slavní "Velcí bohové" a "Marťané" velmi zvláštního stylu. Jedná se tedy o největší skanzen na světě se stovkami tisíc skalních rytin, kreseb a maleb, které patří k nejstarším a nejzáhadnějším malbám na světě. Datování těchto úžasných figur se datuje nejméně 12 000 let před naším letopočtem - ne-li mnohem více.

vstupné ?


Středa 17. srpna od 19. 00 hodin

Koncert francouzských šansonů pražské kapely CHOUETTE

vstupné 200 Kč