Výstava Tři Generace

Vystavovat v GJH budou tentokrát společně tři generace malířek. Jindra Husáriková, 

její dcera Šárka Cagliero Mrázová a vnučka Lenka Husáriková

Každá má svůj naprosto ojedinělý styl.Tvorba Jindry Husárikové je svět plný barevné poesie a snových představ. Šárka Cagliero Mrázová, ovlivněna mnoha desetiletí života ve slunné Itálii, nám představuje obrazy plné optimistické barevnosti. Obrazy Lenky Husárikové jsou inspirovány historickými prvky v japonském a čínském starodávném umění Tangram a Origami. V současné době je to jediná malířka v Evropě, která toto téma maluje na plátna svých obrazů. 

Výstava potrvá do 27. května 2023
Duben 2023


čtvrtek 13. 4. od 18.00 hodin

Talk show Dominika Chabra plné zajímavého povídání s prezentací fotek z Bali, místem, kde se finále v roce 2022 konalo. Určitě dojde i na Vaše dotazy, popřípadě společné fotografování. Hudební vložku bude zajišťovat úžasná dvojice Milan Kučera - kytara a zpěv a  Štěpánka Furková - housle a zpěv.

Dominik Chabr vyhrál světové finále Man of the Year 2022

vstupné 250 Kč 


pátek 14. 4. od 19.00 hodin

Kouzelný večer operních árií

Operní árie v hudebním večeru ve společnosti mezzosopranistky Karly Bytnarové a klavíristky Renaty Lichnovské. Zazní spousta nádherných známých světových operních árií a národních písní.

vstupné 250 Kč


pátek 21. 4. od 19. 00 hodin

Výměna 73

Jsme Odeřská kapela (cca 8 km od Ostrova, okres Karlovy Vary), která vznikla koncem roku 2013. Hrajeme hlavně pro radost.
V začátcích jsme se zabývali písněmi přejatými, 
v současnosti máme ve svém repertoáru i zcela vlastní skladby.
Co se týče žánrů, nemáme až tak vyhraněný styl, takže se potácíme hlavně mezi folkem a country.

vstupné 150 Kč


čtvrtek 27. 4. 19.00 hodin

Karlovarský komorní soubor 

À guattro voci

MichaelaPetrová–flétna

Petr Pitra– violoncello

Renata Pitrová– klavír

Martin Petrhoboj


vstupné 150 Kč


Květen 2023


 čtvrtek 4. 5. od 18. 00 hodin

Petr Jančařík

vstupné 250 Kč 


čtvrtek 11. 5. od 19.00 hodin

Michaela Linková 

Komponovaný pořad  zpěvačky, moderátorky a spisovatelky


Michaela Linková je česká zpěvačka a moderátorka. Vešla ve známost především díky své tvorbě z 80. a 90. let. Mezi její nejúspěšnější písně patří určitě Abeceda lásky, Televizní dívka Líza, Kvůli mně, To by tak hrálo a Já si počkám. Natočila nové CD Šílím a také se zabývá pořady pro děti. 

vstupné 150 Kč


pátek 26. 5. od 18.00 hodin

 "Prévert" 

"Kdyby Jacques potkal Édith 

Hrají a recitují Ivan Pelc a Michaela Čápová. 

 Šansony Édith Piaf zpívá Stáňa Tothová//STANA/


Malá divadelní poetická koláž věnovaná hluboce lidské poezii básníka, scenáristy a výtvarníka Jacques Préverta a šansoniérky Édith Piaf.Édith Piaf

Slavná francouzská zpěvačka, legendární představitelka šansonového žánru. Narozena r. 1915 v Paříži, vl. jm. Édith Giovanna Gassion. Často banální texty dokázala svým projevem povýšit na umění. V r. 1935 ji objevil na ulici majitel baru Louis Leplée. Ten ji uvedl na scénu pod jménem Môme Piaf. Poté žije a spolupracuje s textařem R. Assoem. První triumf slaví v r. 1937 na scéně A.B.C.
Po druhé světové válce se stává nejpopulárnější francouzskou zpěvačkou doma i v zahraničí (vč. USA). Po r. 1949 ale začínají narůstat její problémy s alkoholem a drogami. V r. 1962 se provdala za zpěváka Théa Sarapa. Kromě něho pomohla na scénu i dalším interpretům (Charles Aznavour, Gilbert Bécaud, Yves Montand, Georges Moustaki).
Zemřela v říjnu 1963. K nejslavnějším písním patří např. Non, je ne regrette rien, L´etranger, Milord, Mon légionnaire, La foule, La Vie En Rose

Jacques Prévert byl francouzský básník, textař, dramatik a scenárista. 

Jacques Prévert trávil své dětství v Paříži, kam se rodina v roce 1907 přestěhovala. Se svým otcem, divadelním kritikem, navštěvoval často divadelní představení. Matka ho od mládí vedla k četbě. Po ukončení základní školy pracoval ve velkoobhodě Le Bon Marché. V roce 1918 musel nastoupit vojenskou službu a byl již po skončení války odvelen na Blízký východ. Po návratu spolupracoval Jacques Prévert se surrealistickým hnutím. Prévert byl však příliš svobodného a nezávislého ducha, aby se mohl stát opravdovým členem jakékoli organizované skupiny.

V roce 1928 založil Jacques Prévert se svým bratrem Pierrem produkční dům a stal se scénaristou a autorem dialogů mnoha velkých francouzských filmů čtyřicátých let. V roce 1932 začal psát texty k písním, převážně k chansonům, které od roku 1933 zhudebňoval geniální Joseph Kosma. Prévert byl rovněž autorem mnoha divadelních her.
V roce 1929 Jacques Prévert debutoval časopisecky textem Trochu slušnosti čili Příběh ryby kapustňáka, více ho však přitahovaly aktivity kolektivní jako divadlo a film. Stal se členem skupiny Octobre (Říjen), avantgardního dělnického divadla. V této době začíná také jeho spolupráce s filmem, píše hlavně scénáře. 

vstupné 150 Kč 


30.5. úterý od 18. 00 hodin

Přednáška Libuše Addarové o alžírských lázeňských městech Guelma a Hammam Meskhoutine s horkými prameny Guelma. Jsou to města na severovýchodě Alžírska.

 V okolí jsou památkyz římského období a také lázně, zvané Hammam s termálními prameny v kaskádách, které mají teplotu mezi 70 - 98°C. Léčí se tam nemoci pohybového ústrojí, hlavně revmatismus a artritida. Hammam Meskhoutine se nachází několik kilometrů od Guelmy, v obci Hammam Debagh.

vstupné 50 Kč.


Červen 2023


1. 6. 

Vernisáž skla a obrazů Radka Stehlíka