VÝSTAVA

Jindra Husáriková/ obrazy

Šárka Cagliero Mrázová  

David Szalay/ kovové objekty

Výstava potrvá dokonce roku 2019 
KLUB GALERIE JINDRA HUSÁRIKOVÁ
Listopad 18. 11 . pondělí od 18.00 hodin

přednáška na téma Google a jeho využití bez vysokých nákladů.

Přednášku povede Jiří Foltýn,majitel firmy, která pomáhá ostatním s kvalitní propagací na Google.

Jirka Foltýn je Googlem certifikovaný na Profesionální marketing

a Profesionální digitální marketing.

Podle analýzy 99% firem platí zbytečně vysoké peníze za neúčinnou nebo špatně nastavenou reklamu, zvláště pak ti, kteří využívají markentingových agentur.

21. 11. čtvrtek od 19.00. hodin

Koncert operních árií v podání sopranistky Heleny Tašnerové a klavírního doprovodu Hany Milevové. Během operního večera zazní mimo jiné árie skladatelů

 G. Pucciniho, V. Belliniho, G. Rossiniho, A. Dvořáka a mnoha dalších.

Helena Tašnerová vystudovala sólový zpěv na konzervatoři v Plzni u Lilky Ročákové Rybářové a Valentiny Chavdarové a rigorózní studium hudební vědy na Univerzitě Karlově v Praze. Zpívala jako sólistka nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí - Itálii, Francii, Německu. Absolvovala mistrovské pěvecké kurzy Silvany Bazzoni Bartoli, Evy Randové a Wilmy Vernocchi. V roce 2006 byla vybrána na reprezentativní koncert Univerzity Karlovy v Praze na velvyslanectví České republiky v Paříži. Na základě konkurzu získala v roce 2007 desetiměsíční studijní pobyt na Alma Mater Studiorum Università di Bologna, během kterého mimo jiné editovala a redigovala operu Henry Purcella Dido and Aeneas pro operní představení divadla G. Rossiniho v Itálii. Po návratu z Itálie se zabývala především raně barokní hudbou, zpracovala obsáhlý rukopisný sborník italské monodie, ze kterého vyšla v roce 2009 audio nahrávka CD-ROM Amor Tiranno : Italské milostné písně 17. století z Lobkowiczkých sbírek v Čechách. 

27. 11. středa od 17. 00 hodin

Koncert dětí ze ZUŠ v Karlových Varech pod vedením manželů Fajkusových. Jedna se o tradiční koncert pro rodiče a další příchozí s názvem "Co se děti už naučily".

29. 11. pátek od 18.00 hodin

Vánoční koncert Country kapely Stařenky

Kapela známá dříve pod názvem Schovanky se zde v GJH opět představí po roční pauze. Tentokrát se zaměří převážně na skladby s vánoční tématikou. Kdo to nestihne, nezoufejte? Další týden kapela hraje v Semaforu v Praze.

hrají a zpívají:

Vanda Čehovská - mandolína,kytara, autoharfa,fouk.harmonika

Eva Plochová - dobro, kytara, fouk. harmonika

Daniela Smyczková - kontrabas

Anna Jírová - kytara

Prosinec

Výstava

obrazy, kresby a litografie malířky a grafičky Jindry Husárikové, obrazy malířky Šárky Cagliero Mrázové a kovové plastiky uměleckého kováře Davida Szalaye.

2. 12. pondělí od 18. 00 hodin

přednáška z cyklu Apokalypsa 3.část provázená pořadem hudby a slova.

Tentokráte se budeme zabývat otázkami, jak se orientovat a vyznat v signálech, jež jsou stále silnější. A mnoho dalšího z tohoto populárního tématu. Přednášet a na kytaru doprovázet bude teolog MgA. Martin Lindtner B. A.

3. 12. úterý od 19.00 hodin

Vánoční koncert kantorské skupiny Silbegrim s názvem Vánoce v Evropě. Bude to takové putování za zvykyčasu adventního a vánočního. Zazní české a evropské vánoční písně a koledy od středověku až po nedávnou minulost provedené vokály a různými netradičními inštrumenty.

10. 12. úterý od 17.00 hodin

Koncert dětí ze ZUŠ v Karlových Varech pod vedením manželů Fajkusových. Jedna se o tradiční koncert děti rodičům "Co jsme se už naučily a rádi vám předvedeme".

11. 12. středa od 19.00. hodin.Vánoční koncert a beseda.

Koncert vánočních písní a koled v operním přednesu známé sopranistky Heleny Tašnerové. Vyprávění z natáčení filmů a práce v divadle v časech vánočních se známým hercem a daberem Jiřím Schwarzem.

17. 12. úterý od 19. 00 hodin. Vánoční koncert českých a světových melodiích a také písní v českém přednesu v podání zpěvačky Soni Hrubé a doprovodu J. Škulavíka s ForteBand J.P.Š.