Minulost

Příspěvek ke koncertu Muziky Občas.

Už podruhé jsme vyrazili do Karlových Var zahrát v Galerii Jindra Husáriková. Super atmosféra, za níž děkujeme pořadateli a především publiku. Na našich akcích lidé v prostředí písniček běžně vstávají a odcházejí pro pivo - víno - brambůrky, někteří tančí, všichni se nevázaně baví mezi sebou. Někteří dokonce tleskají jako ocenění povedeného sóla a vůbec jim nevadí, že píseň pokračuje a jiný sólista se snaží donutit svůj hudební nástroj potažmo hlasivky vydat správný tón ve správnou chvíli. Chápeme to, tolerujeme a kolektivně si myslíme, že je to takhle v pořádku.
To v Galerii, to je jiné publikum. Lidé naprosto nebluegrassově téměř nehybně sedí a úplně potichu poslouchají naši dřevěnou muziku, téměř zjevení z jiného světa. Navíc umělecké prostředí nahrávající spíše klasické hudbě... Napoprvé nám to přišlo skoro nepatřičné, ale brzy jsme si zvykli a přestože bychom si přáli více interakce, oceňujeme to.

Fotky z lednového koncertu neexistují. Místo nich máme úžasnou možnost nabídnout Vám jen mírně sestříhaný záznam celého koncertu momentálně umístěný na YouTube. Muzika Občas děkuje Honzovi Husárikovi za pořízení a následné poskytnutí tohoto záznamu